Dofinansowanie w programie „Dbamy o drzewa”
Dofinansowanie w programie „Dbamy o drzewa”
Miasto i Gmina Jawornik Polski uzyskało kolejne ważne wsparcie finansowe, tym razem w ramach programu „Dbamy o drzewa”, którego celem jest ochrona i zachowanie cennych przyrodniczo drzew oraz zabytkowych drzewostanów.
Dzięki przyznanym środkom możliwa będzie realizacja zadania: „Pielęgnacja, utrzymanie i zachowanie zabytkowego drzewostanu zespołu dworsko‑parkowego w Hadlach Szklarskich położonego na działkach nr 99, 100, 101 – etap II: pielęgnacja alei grabowej wokół stawu”.
Kwota dotacji: 30 000,00 zł
Całkowity koszt zadania: 60 080,00 zł

Zakres prac obejmuje:
- pielęgnację i konserwację drzew stanowiących pomniki przyrody
- prace przy zabytkowym drzewostanie o charakterze powszechnej dostępności
- działania mające na celu zachowanie unikatowego układu alei grabowej wokół stawu
To kolejne działanie, które pozwoli chronić nasze lokalne dziedzictwo przyrodnicze i dbać o wyjątkowy charakter zespołu dworsko‑parkowego w Hadlach Szklarskich.
Dziękujemy za wsparcie i możliwość kontynuacji prac, które służą zarówno mieszkańcom, jak i przyszłym pokoleniom.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Prezes Bernadetty Dżugan za wsparcie i życzliwość oraz do Pana Wiktora Koby, radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

