Logo Miasta i Gminy Jawornik Polski

Informacja o podpisaniu umowy w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

W dniu 05.11.2025 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Jawornik Polski została podpisana umowa z firmą FENIX.MARKET Sp. z o.o., która wygrała przetarg na dostawę sprzętu w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na rok 2025. Firmę FENIX.MARKET Sp. z o.o. (wykonawcę) reprezentował Pan Szymon Marszał – Prezes Zarządu, natomiast ze strony Zamawiającego umowę podpisał Pan Łukasz Kawaliło – Burmistrz Miasta i Gminy Jawornik Polski. Umowa została opatrzona kontrasygnatą Skarbnika Gminy – Pani Izabeli Kuchcińskiej-Kaszni. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele jednostek OSP KSRG z terenu Miasta i Gminy Jawornik Polski, którzy będą bezpośrednio korzystać z zakupionego sprzętu w ramach realizacji zadania.

Nazwa zadania:
Zadanie 2.2.2 – Zapewnienie ciągłości dostaw energii elektrycznej, paliwa, łączności, usług teleinformatycznych i transportu.

Zakres umowy obejmuje:

  • Zakup quada – homologacja T3b, kolor czerwony, oświetlenie ostrzegawcze, syrena, kufer tył, orurowanie, osłony podwozia. Wartość zakupu wynosi 72 000,00 zł, z czego 57 600,00 zł stanowi dofinansowanie, a 14 400,00 zł to środki własne gminy.
  • Doposażenie jednostek OSP KSRG w sprzęt niezbędny do realizacji działań ochrony ludności i obrony cywilnej. Wartość zadania to 31 097,60 zł, w tym 24 878,08 zł dofinansowania oraz 6 219,52 zł środków własnych.
  • Całkowity koszt inwestycji: 103 097,60 zł
  • Dofinansowanie: 82 478,08 zł (80% kosztów)
  • Wkład własny Gminy Jawornik Polski: 20 619,52 zł

Podpisanie umowy stanowi kolejny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców oraz wzmocnienia systemu ochrony ludności na terenie naszej gminy.

Galeria zdjęć

IMG_20251105_082043-scaled IMG_20251105_081647-2048x1538 IMG_20251105_081634-2048x1538
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności