Kolejne środki na rozwój odnawialnych źródeł energii
Kolejne środki na rozwój odnawialnych źródeł energii
Podpisanie umowy dotacji
Burmistrz Miasta i Gminy Jawornik Polski Łukasz Kawaliło oraz Skarbnik Izabela Kuchcińska-Kasznia podpisali umowę dotacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na realizację zadania pn. „Zwiększenie stopnia wykorzystania odnawialnych źródeł energii”.
Zakres inwestycji
Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości 39 351,85 zł, stanowiącemu 50% wartości zadania, zostanie wykonana instalacja fotowoltaiczna o mocy 29,16 kWp na terenie oczyszczalni ścieków w Manasterzu.
Instalacja będzie składać się z 54 modułów fotowoltaicznych o mocy 540 Wp każdy.
Całkowita wartość inwestycji wynosi 78 703,70 zł.
Pozostałe 50% wkładu własnego zostanie sfinansowane po równo przez Miasto i Gminę Jawornik Polski oraz Gminę Markowa, które pokryją po 25% wartości zadania.
Efekty inwestycji
Realizacja inwestycji przyczyni się do zwiększenia wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych, obniżenia kosztów funkcjonowania oczyszczalni ścieków oraz ograniczenia emisji zanieczyszczeń do środowiska.
Podziękowania
Serdecznie dziękujemy Prezes Zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie Pani Bernadecie Dżugan za przychylność i wsparcie działań proekologicznych realizowanych przez nasze samorządy.
Słowa podziękowania kierujemy również do Wiktora Koby – Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, za zaangażowanie i wspieranie inicjatyw służących rozwojowi lokalnych społeczności.
Podsumowanie
Wspólnie inwestujemy w zieloną energię, oszczędności i lepszą przyszłość dla mieszkańców.

