Previous slide
Next slide

Gminę Jawornik Polski poza granicami regionu rozsławił projekt rewitalizacyjny w Hadlach Szklarskich, którego celem jest rozwój turystyki i rekreacji przy udziale lokalnej społeczności. Rewitalizacja objęła teren przejętego przez Gminę dawnego ośrodka wypoczynkowego NSZZ Policjantów. Duża powierzchnia, atrakcyjne położenie, bogata przyroda oraz długoletnie użytkowanie tego terenu skłoniły do inwestycji w tę branżę. Od 2022 r. działa tutaj duży kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy. Różnorodna oferta sprawia, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Zrewitalizowany teren obejmuje pawilon usługowy z kręgielnią i restauracją, duży basen, kompleks rekreacyjny z wodnym placem zabaw z jacuzzi i sauną, zadaszone lodowisko, ścianę wspinaczkową i park sensoryczny. Całość wkomponowana jest w zabytkowy teren parku pałacowego. Basen jest odkryty i działa w sezonie letnim, lecz całoroczna kręgielnia i zadaszone lodowisko sprawiają, że obiekt działa przez cały rok. Lodowisko wyposażone jest w agregat mrożący, który umożliwia utrzymanie lodu nawet wtedy, gdy temperatura otoczenia wynosi 10°C.

Głosuj na ZPP w Hadlach Szklarskich

 

 Projekt Kompleksowa rewitalizacja obiektów i ich otoczenia w Zespole Pałacowo-Parkowym w Hadlach Szklarskich w celu przywrócenia i nadania im funkcji turystyczno-rekreacyjnych  został nominowany do głównej nagrody w kategorii Mistrz modernizacji.

 

 Na stronie https://mistrzowskiezmiany.pl/ można głosować na projekty nominowane.

 

 Zwycięzca otrzyma nagrodę internautów.

 

 Zachęcamy do głosowania na nasz projekt. 

 

Działanie: 6.3 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej
Czas realizacji projektu: 28.09.2018- 23.02.2022
Wartość projektu: 14,12 mln zł
Wartość dofinansowania z UE: 9,4 mln zł